9 pomysłów na ścianę nad blatem w kuchni

co na ścianę nad blatem kuchennym

Wykończenie mieszkania to jeden z ostatnich etapów, który powinien zostać wykonany przed wprowadzeniem się lokatorów. Ważne jest aby trzymać się określonego z góry stylu, tak aby wnętrze było spójne i kompletnie umeblowane. Jednym z najważniejszych pomieszczeń jest kuchnia – dlatego warto zainspirować się kilkoma pomysłami na temat tego jak zaaranżować ścianę nad blatem w kuchni.

Pomysły na aranżację ściany nad blatem kuchennym

Sposobów aranżacji ściany nad blatem kuchennym jest wiele. Warto jednak zapoznać się z kilkoma najpopularniejszymi, które nie tylko sprawią, że kuchnia będzie wyglądać pięknie, ale też będzie niezwykle funkcjonalna. Wykorzystanie inspiracji od innych pozwala na szybsze wykończenie wnętrza.

Jednym z pomysłów na aranżację blatu kuchennego jest wstawienie zabudowy, która umożliwi przechowywanie drobnych elementów nad blatem. Oznacza to, że należy stworzyć dodatkową przestrzeń między ścianą a blatem, tak aby była możliwość zbudowania w tym miejscu otwartych półek.

Następnym sposobem aranżacji ściany nad blatem może być oklejenie jej folią, na której można pisać jak po tablicy kredowej. Dzięki temu wszystkie przepisy, notatki oraz ważne informacje, które chcemy zapamiętać można umieścić praktycznie przed oczami posiadając jedynie kredę do pisania.

Kolejny sposób aranżacji jest przeznaczony dla osób eleganckich i ceniących sobie nowoczesny design. W tym przypadku na ścianie montuje się wiszące uchwyty, na które można wsuwać kieliszki. Zdecydowanie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się u smakoszy win lub innych trunków.

Inny sposób to wykończenie ściany kafelkami ozdobnymi, które dodatkowo sprawią, że ściana będzie łatwa w czyszczeniu, co jak wiadomo w każdym domu jest dość dużym problemem. To rozwiązanie sprawia, że ściana będzie płaska, a więc na blacie można położyć np. express bez obaw, że będzie gdzieś odstawał.

Ścianę nad blatem kuchennym można także zaaranżować pod zabudowę elektroniki. Jeżeli posiadamy wystarczająco duże pomieszczenie to można zabudować dodatkową przestrzeń w ścianie, w której umieszczone zostaną np. express, panel sterowania oświetleniem, półka na telefon i wiele innych. To rozwiązanie pozwala zorganizować całą kuchnię w sposób schludny oraz z łatwą dostępnością do sprzętów elektronicznych.

Miejsce nad blatem kuchennym to przestrzeń, na którą najczęściej patrzymy. Głównie z tego względu trzeba zwracać uwagę na to co się na niej znajduje. Aby umilić czas, który spędzamy w kuchni można także zamontować różnego rodzaju obrazy i wieszaki, na których wisieć mogą np. ozdobne deski do krojenia.

W skrajnych przypadkach – dla osób lubiących elektronikę można zamontować w tym miejscu niewielki telewizor. Dzięki temu podczas prac w kuchni będzie można oglądać ulubione seriale bądź inne programy telewizyjne. Jest to jednak nieco specyficzny pomysł i nie każdemu może przypaść do gustu.

Na ścianie nad blatem kuchennym można także umieścić niewielkie półki, które będą zajmować całą jej szerokość. Półki te będą mieścić słoiczki z przyprawami, które zawsze będą pod ręką. To rozwiązanie zdecydowanie jest jednym z najlepszych, ponieważ usprawnia pracę w kuchni – szczególnie jeśli spędzamy w niej dużo czasu.

Ostatnim pomysłem na aranżację ściany nad blatem w kuchni jest montaż płyt, na których znajdują się zielone rośliny. Ten sposób odgrywa rolę głównie estetyczną, ponieważ sprawi, że kuchnia stanie się niezwykle zielona i przyjemna dla oka. Minusy? Przede wszystkim trudność w czyszczeniu ściany ze względu na jej strukturę.

co na ścianę nad blatem kuchennym

Czy warto inwestować w aranżację kuchni?

Zdecydowanie warto zainwestować większe pieniądze, aby spełnić swoje marzenie o kuchni jak ze snu. Jest to miejsce, w którym spędza się sporo czasu, dlatego nawet pomysły na aranżację ściany nad blatem kuchennym mogą okazać się przydatne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele czynników oraz potrzeby użytkownika podczas projektowania kuchni. Odpowiednie wykończenie ściany pozwoli na przyjemne użytkowanie przez długi czas. Odnosząc się do wszystkich powyższych pomysłów można zauważyć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od użytkowników tradycyjnych jak i nowoczesnych, lubiących innowacje elektroniczne.

Potrzebujesz pomocy przy aranżacji kuchni? Sprawdź naszą ofertę projektowania wnętrz oraz mebli na wymiar w Nowym Sączu.